ثبت دامین (دامنه)

ثبت دامین (دامنه)

اولین گام برای حضور در اینترنت ثبت یک نام (دامین – دامنه) در اینترنت است. این امکان برای مدت یک تا ده سال وجود دارد. این نام منحصر به فرد (دامین – دامنه)، که به عنوان هویت مجازی (اینترنتی) شخص یا شرکت تلقی میگردد در بانک اطلاعاتی سازمان جهانی اینترنیک ثبت می گردد و حق مالکیت، تمدید، تغییر مشخصات و انتقال آن متعلق به دارنده آن خواهد بود. نام سایت اینترنتی (دامین – دامنه) نه تنها آدرس تجارت شما در دنیای الکترونیکی است بلکه هویت مجازی شما در دنیای اینترنت و نامی است که مشتریان تجارت تان را بدان نام می شناسند. همچنین بخشی از پست الکترونیکی (Email) شما نیز خواهد بود. لذا انتخاب نام سایت اینترنتی (دامین – دامنه) فراتر از انتخاب نامی ساده برای تجارت است. در انتخاب نام اینترنتی نکات زیر را به یاد داشته باشید:
• نامی (دامین – دامنه) را انتخاب کنید که براحتی در ذهن بماند. نامی (دامین – دامنه) مانند amazon.com راحت تر از bookonline.com در ذهن میماند.
• نام انتخابی (دامین – دامنه) شما می بایست نوع تجارت شما را شرح دهد.
• سعی کنید نام انتخابی شما (دامین – دامنه) بدون پیچیدگی و براحتی توصیفی از نوع تجارتتان باشد. اگر سایت اینترنتی تان در رابطه با تجارت موجود شما است سعی کنید نام اینترنتی (دامین – دامنه) انتخابی ، متناسب با نام تجارتتان باشد.
• سعی کنید نام انتخابی (دامین – دامنه) کوتاه و ساده باشد. بهترین نام اینترنتی (دامین – دامنه) نامی است که مشتریان آن فقط با یک بار دیدن و یا شنیدن به خاطر بسپارند و بتوانند به درستی آن را در مرورگر (browser) خود بنویسند.
• در بسیاری موارد ثبت نام های (دامین – دامنه) مشابه نام انتخابی می تواند این اطمینان را ایجاد کند که مشتریانی را که بخشی از نام سایت (دامین – دامنه) را از یاد برده اند ، از دست نمی دهید.

شرکت پیشرو پردازان شاهوار جهت گسترش فرهنگ اینترنت و ایجاد رفاه هرچه بیشتر برای ایرانیان عزیز و فارسی زبانان گرامی اقدام به راه اندازی سرویس ثبت دامین (دامنه) نموده است.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>